Zespół projektowy

1. Ryszard PRZYTUŁA

2. Mariola JAGIEŁŁO

3. Grażyna PRZYTUŁA

4. Urszula PIETKIEWICZ

5. ks. Adam STEĆ

6. Wolontariusze

"Razem dla wspólnego dobra" w "Łańcuchu Wzajemności"

18.06.2020

W ramach Dziennikarstwa Obywatelskiego: kiwity.wm.pl/profil/krekole/28431,Razem-dla-wspolnego-dobra-w-Lancuchu-Wzajemnosci.html

„Ojczyzna” i „Patriotyzm” w „Łańcuchu Wzajemności”

16.08.2020

W ramach Dziennikarstwa Obywatelskiego: kiwity.wm.pl/profil/krekole/28500,Ojczyzna-i-Patriotyzm-w-Lancuchu-Wzajemnosci.html

PODSUMOWANIE

a) W dniu 01.03.2020 uchwała Zarządu nr 770-ŁW-1/2020 został powołany Zespół Projektowy. Został określony zakres obowiązków każdej z osób i zostały zawarte umowy na prowadzenie poszczególnych działań zleconych i wolontariackich.
Została sporządzona lista uczestników projektu. Zespół Projektowy zapoznał się  z zasadami udziału oraz programem projektu.
Zarządzanie trwało przez cały okres realizacji projektu.  
Uczestnicy projektu zostali ubezpieczeni na czas trwania projektu.
b) W trakcie realizacji projektu była wykonywana dokumentacja fotograficzna. Zdjęcia z poszczególnych działań były wprowadzane na stronę internetową Stowarzyszenia do zakładki dotyczącej realizacji projektu. Zakładka została zaprojektowana i wykonana w ramach porozumienia o współpracy – umowy wolontariackiej nr ŁW-32/184 na stronie internetowej Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności”. Zakładka: Projekty w roku 2020 – „Razem dla wspólnego dobra” (www.swrw.pl/index.php?id=1077)
W trakcie trwania projektu informacje o jego realizacji aktualizowane były przez koordynatora projektu.  
W ramach Dziennikarstwa Obywatelskiego Gazety Olsztyńskiej ukazało się 5 artykułów o realizacji projektu, w tym 1 płatny: 1) „Razem dla wspólnego dobra” w „Łańcuchu Wzajemności”, 2) „Ojczyzna” i „Patriotyzm” w „Łańcuchu Wzajemności”, 3) „Razem dla wspólnego dobra” w Krekolach, 4) Byłam uczestnikiem projektu „Razem dla wspólnego dobra”, 5) Podsumowanie Zbiórki Publicznej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” przy cmentarzu w Krekolach.
Ponadto ukazał się 1 artykuł w Gazecie Lidzbarskiej w formie papierowej pt. „Aktywni mimo pandemii”.
Dodatkowym elementem promocji działań projektu jest:
1) film na You Tube w wykonaniu Telewizji BartSat z Bartoszyc przedstawiający program słowno-muzyczny poświęcony życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który był wystawiony przez uczestników projektu w dniu 09.08.2020r. w Kościele Parafialnym w Krekolach: https://youtu.be/G9eMVKenKgA
2) audycja radiowa w Radio Olsztyn, w dniu 17.06.2020 o godz. 19.35, w czasie której została przekazana informacja o projekcie „Razem dla wspólnego dobra” i jego realizacji dla całej społeczności Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
c) Przez cały czas realizacji projektu prowadzone działania promowała także wykonana ze środków dotacji tablica informacyjna o projekcie.  
Do budynku w „Krekolandii” na potrzeby realizacji projektu zostanie zakupiona energia elektryczna.
d) Monitoring i ewaluacja były prowadzone przez koordynatora projektu, który na bieżąco oceniał przebieg projektu po to, by odpowiednio wcześnie zauważać pojawienie się ryzyka niepowodzenia i – w konsekwencji – odpowiednio wcześnie podejmować działania naprawcze lub korygujące. Informacje te na bieżąco były konsultowane w zespole projektowym, a ich wyniki przekazywane, zgodnie z zasadą realizacji projektów w Stowarzyszeniu, Zarządowi Stowarzyszenia.
Szczegółowy zakres obowiązków jego obowiązków został określony w zawartej umowie.
Monitoring i ewaluacja były dokumentowane przez listy obecności, karty wyjazdów, zdjęcia, stronę internetową, sprawozdania, obserwację realizowanych działań, artykuły i ogłoszenia w prasie lokalnej oraz opracowywanie ankiet w celu zebrania informacji o bieżących i dalszych oczekiwaniach uczestników projektu i opisową analizę prowadzonych ankiet.
Koordynatora wspierali wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia. Działania były  realizowane w partnerstwie z Parafią Krekole, której zaangażowanie w czasie trwającej pandemii bardzo ułatwiało organizację i prowadzenie działań projektu.
W ramach działań wyjazdowych, itp. koszty koordynatora i wolontariuszy były kosztem merytorycznym związanym bezpośrednio z realizacją projektu.
Promocja projektu była prowadzona przez cały okres realizacji projektu. We własnym zakresie były wykonane plakaty informujące o realizacji projektu, a ze środków dotacji zostały zakupione niezbędne materiały. Ze środków dotacji zostały zakupione również niezbędne materiały biurowe.  
W celach promocyjnych na terenie „Krekolandii” została zamontowana tablica informacyjna o wym. 2x3m o projekcie.  
Dla osób potrzebujących, w tym starszych i niepełnosprawnych, ubogich nie mających własnego środka transportu, z dalszych odległości i mających trudności z dotarciem na zajęcia/warsztaty/prelekcje oraz w celu zabezpieczenia działań organizacyjnych projektu był organizowany transport pojazdami Stowarzyszenia.
Do realizacji projektu został zakupiony komputer przenośny z oprogramowaniem i wyposażeniem.
Osoby prowadzące spotkania/warsztaty itp. na bieżąco promowali korzyści płynące z przekazywanych uczestnikom informacji w celu motywowania ich i społeczności lokalnej do dalszej edukacji. Szczegółowy zakres ich obowiązków został określony w zawartych umowach.
Specjalista ds. rozliczeń finansowych na bieżąco współpracował z koordynatorem projektu i zespołem projektowym oraz systematycznie rozliczał koszty projektu zgodne z zasadami Programu FIO.